Reisverhaal «Nationale Parken deel 1»
The Pan - American highway
|
Verenigde Staten
|
2 Reacties
11 Oktober 2016
-
Laatste Aanpassing 11 Oktober 2016
Nadat we de grens overstaken zijn we richting Glacier NP geweest. We zijn begonnen aan de "going to the sun route" (één van de mooiste routes in het park). Maar er was weinig " sun aan. Integendeel gietende regen en we zagen niks, maar dan ook niks.Dus we besloten om dan maar richting Yellowstone te gaan.
2 dagen later zijn we daar toegekomen maar al de camping in het park zaten vol. uiteindelijk buiten het park een fantastische plaats gevonden in het bos om voor enkele dagen ons kamp op te slaan. Van daaruit besloten om het park te bezoeken. Over het park kunnen we kort zijn. Zeer mooi maar veel te toeristisch. Het deed ons soms meer denken aan een safari dan iets anders.Veel file gereden en af en toe uitgestapt om de geisers te bekijken.Maar de wandelingen daar zijn echt op maat van de luie amerikaan.Kort en makkelijk.
Na enkele dagen hadden we er genoeg van en zijn we naar Grand Teton geweest .Maar daar hadden we pech met het weer en dus zijn we er maar 2 dagen gebleven .Via de Tetonpass zijn we dan naar Idaho gegaan om Craters of the moon te zichtigen.
Dit is een vulkanen rif.Dus geen bergvulkanen te zien maar wel een soort opengebarsten rif met zeer veel lavatunnels. In sommig kon je doorwandelen wat de kinderen echt de max vonden. Het park hebben we in 2 dagen bezocht en de eerste dag hadden we pech met het weer. Want in de provincie Idaho regent het maar ongeveer 1 dag per maand. En raad eens??? Inderdaad die enen dag was juist wanneer wij daar waren!
Eventjes zitten twijfelen welke richting we dan gingen nemen.We besloten om eerst naar Mount St Helen te gaan. Iets dat op Kasper zijn lijstje stond. De Mount St Helen had een vulkaanuitbarsting in1980. Wij vonden het niet echt spectaculair na de vulkaan zijn we richting kust geweest.Eindelijk zon!!! Op het gemak de kustlijn afgezakt aan de kust van Oregon. Leukste was het kamperen in de duinen. En wat nog leuker was voor de kids was dat we hebben vastgezeten met de auto in het zand. Alle 3 hebben ze vol enthousiasme rond de auto zitten graven om hem eruit te krijgen ;) Dus wie durft er nu nog te beweren dat reizen met kinderen niet handig kan zijn ;-) Kindjes hebben daar veel in het zand kunnen spelen (ideaal voor hun archeologie!) en van de duinen rollen.
Na duinen was het tijd om richting Redwood te gaan. Er is een deel national forest en een deel national park! Wat is het verschil? In het forest mag je wildkamperen en in het park niet :-) Dus in het forest hebben wij op een prachtige plaats kunnen wildkamperen tussen de zeer hoge redwoods!!!
Volgende dag wel vroeg opgestaan om toch niet teveel op te vallen. Voordeel was dat we die dag veel hebben kunnen wandelen. Langs de andere kant van het park zijn we dan weer de forest ingeweest om wild te kamperen.
Aangezien het al serieus begint af te koelen 's nacht besloten we om eerst de rest van de Nationale parken te doen. En daarna weer de kust. Dus weer landinwaarts en eerst richt Lassen Volcano NP. In de vroege namiddag daar toegeomen, gelukkige want ze voorspelden voor de dag erop een zeer hevige sneeuwstorm.Dus niet zoveel van het park gezien en dan gevlucht naar Nevada. Dit ligt op een plateau van ongeveer 2000 meter.Dus overdag redelijk warm maar 's nachts al vriestemperaturen en zelfs sneeuw.
Na 2 dagen rijden toegekomen in Great Bassin NP. Dit ligt op bijna 3000 meter hoogte dus vries 's nachts en ook overdag rond het vriespunt. Met resultaat iedere ochtend ne bevroren chocopot :-(
Enkele dagen later hadden we toch wel genoeg van de vriestemperaturen en zijn we richting Zion gegaan. Ook daar was alles volgeboekt in het park en in het nabijliggende dorp gestopt aan een huis.Daar aan een superlieve mevrouw eens gevraagd war we konden kamperen in het wild of voor weinig geld.En onze stop was goud waard! Want we vonden een fantastische spot niet ver van Zion in de bergen! Prachtig uitzicht en lekker warm weer :-)
Het noord gedeelte van het park was Kolob Canyon , het minst toeristische en voor ons het mooiste. De Zuid ingang was te toeristisch en na enkele uren wandelen zijn we gevlucht. Je kunt enkel met bussen in het park (wat op zich een zeer goed initiatief is. Maar door het massa toerisme is het een overrompeling op de bussen (en op de wandelpaden)
Om naar Bryce Canyon te gaan zijn we dwars door Zion gereden omdat we nog naar Cedar Breaks wilden gaan. Prachtige canyon om te zien en van daaruit richting Bryce Canyon. Eerst doorheen Red Canyon om zo in Bryce uit te komen.
Juist naast Bryce een toffe camping gevonden (met een zwembad en hottub die je van het hotel mocht gebruiken!) Van daaruit konden we een shuttle nemen om het park binnen te gaan.Groot voordeel van die shuttlebus is dat je van punt A naar B kunt wandelen en daar dan de bus terug kunt nemen. Je staat langs boven aan de canyon en dan kun je de canyon indalen.Er zijn daar verschillende wandelpaden (zowel korte als lange) om zo doorheen de canyon te wandelen. Wij hebben 2 wandelingen aan elkaar gedaan en zo zijn we een 10 km dwars doorheen de canyon gegaan. Om eerlijk te zijn , één van onze mooiste wandelingen tot nu toe!
En na de wandeling natuurlijk zwembad en hottub!!!
Fotoalbums van Verenigde Staten