Reisverhaal «Van Canberra naar Melbourne 26/04/11 tem 28/04/11»
Grote reis 2010-2011
|
Australië
|
0 Reacties
14 Mei 2011
-
Laatste Aanpassing 14 Mei 2011
Dinsdag,26/04/2011
Rond tien uur was alles weer ingepakt en konden we vertrekken richting Canberra centrum. Eerst zijn we weer naar de winkel gereden om een gps toestel te kopen met de kaart van Australie. (kaart australie van garmin zonder toestel kost 299 aud, dan is een nieuw toestel incl. kaarten veel goedkoper)
Van hier zijn we naar Questacon gegaan .Dit is een technopolis in Australie waar onze kinderen weer vanalles konden expertimenteren (met reptielenshow, aardbevinghuis, een echte bliksem, een vrije val,…) Ook aan de kleintjes was gedacht, zij konden zich uitleven in mini Q waar ze met water konden spelen, konden bouwen, bakken en repareren. Rond vier uur zijn we weer vertrokken hebben we nog 200km. gereden tot in Jugiong. Hier hadden we weer een gratis kampplaats met toiletten en een speeltuin gevonden dankzij onze atlas “Camps 6”.
Woensdag,27/04/2011
Van Jugiong zijn we 420km. verder gereden naar Victoriafalls, een 25 km. buiten Omeo. Meeste van de tijd hebben we de highway genomen (twee rijvakken). In Holbrook stond langs de baan een echte duikboot in het gras (enkel de bovenkant was te zien). Hier moesten we dan toch even halte houden om dit van dichtbij te bekijken en onze benen even te strekken.
Van hieruit ging het richting Snowy Mountains. We draaiden hier een weg in maar langs de baan stond dat er een brug gesloten was tot vijf uur. We waagden het erop en reden verder. Het was een weg van 140km. en al na 40 km. werd de weg een zandweg. Hiervoor hadden we onze 4x4 .
De zandweg kronkelde naar boven op de heuvels en was wel 80km. lang. Deze heuvels waren een paar jaar geleden afgebrand en de grote bomen waren allemaal dood maar eronder schoten allemaal nieuwe bomen uit. Wel een wat griezelig zicht soms. Uiteindelijk kwamen we aan de bewuste brug maar deze was gelukkig weer open voor verkeer. Op deze 140km. zijn we in het totaal vier tegenliggers tegen gekomen.
Rond zes uur stopten we op onze kampeerplaats aan de Victoria watervallen, weer met kampvuur.
Donderdag,28/04/2011
Na ons ontbijt in de buitenlucht hebben we alles weer ingeladen en reden we eerst naar een lookout. Hier een beetje verder waren de victoria falls. We volgden de zandweg en reden uiteindelijk 9km. verder om dan beneden een waterval te kunnen zien. (De afstanden zijn hier helemaal niet te vergelijken met thuis.)
We kozen om vandaag weer een stuk af te leggen over zandwegen. We reden richting Australische Alpen. De weg was natuurlijk alsmaar naar boven. We zagen langs de baan al signalisatie staan die aangaf hoeveel sneeuw er kan liggen . Boven op de bergen zagen we de skiliften en pistes liggen maar gelukkig nog zonder sneeuw. We hadden hier een prachtig zicht over de heuvels.
Van hieruit was het weer bergaf door mooie dorpjes maar geen zandweg meer te zien, alles was mooie asfalt. We reden richting Melbourne en probeerden om nog verder door te rijden tot aan het begin van ‘The Great Ocean Road' om daar dan te overnachten. Van een koppel dat ook op de vorige kampplaats stond hadden we een adres gekregen van een camping in Lorne. Deze hebben we dan opgezocht en een kampplaats geboekt. Dit viel een beetje tegen. Hij was duur (60aud), het speeltuintje was oud en we moesten nog eens apart betalen om te douchen. Maar de omgeving moet wel mooi zijn als het weer een beetje meezit (wij hadden mist de volgende ochtend).