Reisverhaal «Zuid-Afrika door de ogen van Ruben»
Zuid-Afrika
|
Zuid-Afrika
|
0 Reacties
06 Oktober 2018
-
Laatste Aanpassing 28 November 2018
Dag mensen! Leuk dat jullie de Nieuwsbrief lezen!
Reeds meer dan 3 maanden onderweg en alles verloopt goed. Een reis van 6 maanden zonder pech bestaat niet. Ongeveer een week geleden wilden we naar Robben Island gaan in Kaapstad, maar we konden het niet doen toen we daar waren. Er waren geen plaatsen meer beschikbaar.
Robben Island is het eiland waar Nelson Mandela heel wat jaren in de gevangenis heeft gezeten voor hij president van Zuid-Afrika werd.
Dus we hadden het gepland voor enkele dagen later. Maar toen waren we al in een andere stad. We hebben 2 uur moeten terug rijden en je kan het al raden: de activiteit ging niet door (vanwege het slechte weer). We waren zeer ontgoocheld. Ach ja, zulke dingen kunnen gebeuren.
Zuid-Afrika is een zeer mooi land met veel afwisseling. De ene keer zie je rotsen, de andere keer de jungle, nog een andere keer de zee met hele hoge golven, …. Zuid-Afrika is ook een land met extreme temperaturen. Soms is het 35° C maar soms ook 4° C.
Voorlopig hebben we nog niet veel wilde dieren gezien, maar we zijn wel naar een struisvogelboerderij geweest. Daar hebben we alles over struisvogels geleerd en hebben we ook kleine struisvogels gezien én vastgehouden, struisvogels eten gegeven en ik heb zelfs op een struisvogel mogen rijden.
Zuid-Afrika is blijkbaar een land waar ze kunnen stelen. Daarom zijn we extra voorzichtig en de waardevolle dingen die we niet nodig hebben, laten we in de mobilhome. Oh ja, over de mobilhome gesproken. De mobilhome is zeer leuk maar heeft wel twee nadelen: 1) ik kan niet naar links kijken omdat daar geen raam zit 2) als we rijden, zit ik te ver om te praten met mama en papa. Maar dat is ook het enige, voor de rest is de mobilhome geweldig.
De voorbije week hebben we veel wandelingen gemaakt: vaak door de jungle of in een stad maar ook een strandwandeling.
We slapen (meestal) goed in de mobilhome, alhoewel we ‘s morgens wakker worden door de vogels. Ik slaap apart en mama en papa samen (in een héél klein bed).
De campings zijn soms zeer mooi maar soms ook niet, soms hebben ze WIFI maar soms ook niet, soms zijn het mooie douches en toiletten maar soms ook niet. Het toilet in de mobilhome wordt vaak gebruikt door de ouders maar niet door mij. De douche wordt niet gebruikt. Dat wil niet zeggen dat we ons nooit douchen want we douchen ons op de campings.
De kasten in de mobilhome worden goed gebruikt. In de ene kast zitten de kleren van mij, in een andere kast het ontbijt, in nog een andere kast de kleren van de ouders en nog veel meer andere dingen.
Het ontbijt is altijd zeer lekker: we drinken chocolademelk, eten een fruitsla met cornflakes en yoghurt, boterhammen met Zuid-Afrikaanse confituur en als toetje een beetje chocolade. Met de lunch is ook niets mis: we drinken water of frisdrank, we eten een groente sla en we eten boterhammen met Zuid-Afrikaanse hesp of Zuid-Afrikaanse “boerewors”. Dan nog het avondeten. Meestal is dat vlees met groenten en rijst of aardappelen maar ook eens spaghetti. Het vlees is soms gebakken maar soms ook gebarbecued. Om de 2 à 3 dagen gaan we naar een lokale supermarkt Pick n Pay. Daar kopen we het eten, meestal een zak chips en steeds wijn (voor mijn ouders, niet voor mij!).
Ik ben bijna jarig. Ik word dan 11 jaar in Zuid-Afrika. We gaan het niet vieren maar ik zal wel op die dag geen les krijgen en zal een extra kus krijgen.
Zuid-Afrika heeft veel meer inwoners dan Namibië. Zuid-Afrika heeft 53 miljoen inwoners. Dat is 20 keer zoveel als Namibië. Sommige inwoners wonen in heel mooie huizen maar sommige ook in plastieken huizen die je eigenlijk geen huizen kan noemen.
Zoals jullie weten, moeten we zuinig zijn met onze kleren. Maar ja als je in een waterplas valt, moet je wel verse kleren aan doen. Dat overkwam mij door gewoon één keer mijn voeten verkeerd te zetten. Gelukkig hebben we het kunnen oplossen: we hadden 2 truien mee. Ik kon een trui aandoen en een andere trui als rok dragen. Ik mocht de kousen van mama aandoen. In de mobilhome heb ik dan verse kleren aangedaan.
Zo dit was het voor deze Nieuwsbrief. Ik hoop dat jullie het leuk vonden en misschien tot een volgende keer!
Fotoalbums van Zuid-Afrika