Reisverhaal «Monze: op sletsen op de boerenbuiten»

TROPENTRIP | Zambia | 0 Reacties 22 Juli 2014 - Laatste Aanpassing 06 Augustus 2014

Een blijvende verontwaardiging over het massatoerisme in Livingstone en een streven naar ons eigen reisritme deden ons uiteindelijk beslissen een alternatieve route te nemen tot aan de Victoria Falls. Met een tussenstop in Monze wilden we graag wat onthaasten en ontdekken wat er leefde tussen die twee toeristische aantrekkingspolen.

En of deze beslissing ons geen windeieren legde! Zowel op vlak van omgeving als van gezelschap waren we echt met ons gat in de boter gevallen.

RUST OP DE BOERDERIE

De grootste uitdaging bestaat erin om Lusaka zonder file te verlaten. En ook al was het zondagse verkeer iets minder druk dan het doordeweekse, toch zorgde een combinatie van wegenwerken en tussenwringende bussen voor een opstopping van jewelste. Eens de drukte achter ons lag, lonkte de rust die we in Monze zouden aantreffen.

Op 2 Afrikaanse kilometer van de grote weg (3 km dus!) troffen we de Moorings campsite aan. De combinatie van de super vriendelijke gastvrouw Farez en de wondermooie kampplaats maakten het geheel nog mooier dan we hadden durven dromen. Onmiddellijk wisten we dat we dus de juiste keuze gemaakt hadden om hier even halt te houden.

De camping maakte deel uit van een landbouwgemeenschap. Naast enkele medereizigers hadden dus gezelschap van zo'n 1000 varkens en enkele tientallen koeien. Aan eten ook geen gebrek met velden vol soya, mais en suikerriet. Toen we de agrarische werkzaamheden wat van dichterbij gingen bekijken, voelden we ons precies op boerderijklas. Met dat verschil dat we nu gewoon wat op onze sletsen konden rondslenteren en gezellig een praatje konden slaan met de Zambiaanse boeren.

UREN BIJ DE BUREN

Dat reisgezelschap een sterke invloed kan hebben op het verloop van je trip, merkten we hier des te meer. Sheila en Hans-Joachim, een Duits koppel, nodigden ons na het avondmaal direct uit voor het kampvuur. De klik was er en die leidde tot een gezamenlijke reisroute voor de komende dagen.

Vol bewondering keken we onze ogen uit naar hun Sheila-Mobil. Wat er vanbuiten als een safari-tank uitziet, bleek vanbinnen een bijzonder geriefelijke en gezellige mobilhome. Hun engagement in een vrijwilligersproject in Nambië en onze ervaringen onderweg waren goed voor uren kampvuurverhalen.

Aangezien we niet precies wisten hoe lang we in Monze zouden blijven, hadden we niet echt veel eten meegebracht. Net als een brug naar ons komende reisgezelschap, Rubens ouders, ontfermden de twee Duitse reizigers zich over ons. In ruil voor wat gezelschap aan het kampvuur, een handje hulp bij de afwas en af toe wat op hun puppy passen, voorzagen ze ons met plezier van eten, drinken en alles wat we nog nodig konden hebben. Het werden zalige uren bij de buren. Wat hadden wij een geluk dat we deze mensen onderweg hadden ontmoet!

 

 

 

 

Fotoalbums van Zambia

Livingstone: afsluiten in stijl (17)

24 Juli 2014 | TROPENTRIP | Zambia | Laatste Aanpassing 02 Augustus 2014

  • Klaar voor een uitstapje naar de Victoria Falls
  • De wereldberoemde brug
  • Machtige watervallen opgeven door een prachtige na
  • Een zichtje bovenaan

Monze: wat een geluk (14)

22 Juli 2014 | TROPENTRIP | Zambia | Laatste Aanpassing 25 Juli 2014

  • Zambeef in wording?
  • Kamperen puur natuur
  • ... eten wij een stukje wild bij de buren
  • Natuurpracht

Lusaka: comfort en contrast (15)

20 Juli 2014 | TROPENTRIP | Zambia | Laatste Aanpassing 23 Juli 2014

  • Op de nationale feestdag!
  • Enrico: Argentijn, wereldreiziger, fietser, maar v
  • Zambeef, feeling the nation
  • Dierlijk gezelschap in Lusaka Backpackers

Mkushi: all inn camping (9)

17 Juli 2014 | TROPENTRIP | Zambia | Laatste Aanpassing 19 Juli 2014

  • Iemand een kopje thee van de braai?
  • Samen in de laadbak
  • Leuke spreuk in de bar, op het Jeroms lijf geschre
  • Buffel gespot in Forest Inn

Kasanka National Parc: in hartje Zambia (17)

15 Juli 2014 | TROPENTRIP | Zambia | Laatste Aanpassing 19 Juli 2014

  • Hier rust een held voor Afrika!
  • Er kan altijd nog een zakje bij.
  • Eindeloos leken de kilometers die niet konden lift
  • Leven op het ritme van de zon.

Symfya: een nieuwe wind welkom (12)

11 Juli 2014 | TROPENTRIP | Zambia | Laatste Aanpassing 18 Juli 2014

  • Springtij in Zambia
  • ... dit zijn primitieve hutjes op het strand.
  • Samen al een half jaar  onderweg
  • Kampvuur: de gezelligheid

Kazembe: goe gespeeld, goe gelachen, goe gewerkt (18)

09 Juli 2014 | TROPENTRIP | Zambia | Laatste Aanpassing 18 Juli 2014

  • Knutselen met Leen
  • Dakwerkers from Belgium
  • Samen even 50kg cement transporteren...
  • Ruben en z'n speelkameraadje

Kazembe: handen uit de mouwen (25)

06 Juli 2014 | TROPENTRIP | Zambia | Laatste Aanpassing 11 Juli 2014

  • Sus & Klus namen de kamers onder handen.
  • Prachtige natuur aan de Ntumbacushi Falls
  • Peter, de klusjesman waarop je kan rekenen
  • Hevige fan

Kazembe: schatten ontdekken (17)

29 Juni 2014 | TROPENTRIP | Zambia | Laatste Aanpassing 02 Juli 2014

  • Tropentrippers onder Afrikaanse zon
  • Handgemaakte oorbellen, made in Kazembe
  • Op het menu: eend van eigen kweek
  • "Mag dit allemaal op 40 graden gewassen worden?"

Kazembe: een warm welkom (15)

17 Juni 2014 | TROPENTRIP | Zambia | Laatste Aanpassing 24 Juni 2014

  • Bedankt voor donatie maatje, papsie, moeke en papa
  • Leen en Peter smeden plannen voor de komende maand
  • Structuur in oude potten van confituur
  • Het kruidentuintje en de eetzaal met keuken

Kapiri Moshi: welkom in Zambia (5)

16 Juni 2014 | TROPENTRIP | Zambia | Laatste Aanpassing 19 Juni 2014

  • Eerste ontbijt in Zambia
  • Suikerriet als tussendoortje
  • Enthousiaste kinderen onderweg
  • TaZaRa onderweg naar Zambia, en wij zijn mee!

 

Plaats een Reactie

 

      
This site is only viewable in landscape mode !
Session Tracking