Reisverhaal «naar de kust»
Australia
|
Australië
|
0 Reacties
05 September 2007
-
Laatste Aanpassing 16 September 2011
Waar waren we gebleven? Ah ja in Windsor, een charmant stadje,
we hebben er heerlijk geslapen op die mooie locatie aan
het water en nog gratis bovendien.Wat wil een mens nog meer?
Wakker worden door de fluitende vogelkes met zicht op de
Hawkesbury river en het zonneke dat schijnt.....ja sorry
hoor, maar zo was het nu eenmaal
We doen boodschappen in de Aldi (ja ook hier is het winkel-
mandje het goedkoopst gevuld in de Aldi ) en rijden dan verder
naar de Hunter Valley (de wijnstreek).We zijn niet zo onder de
indruk van de Valley,we overnachten dichtbij Cessnock en hopen
dat het morgen misschien beter meevalt.Maar zoveel beter is het
niet de volgende dag, de ranken staan er kaal bij en van wijn
proeven komt ook niks in huis aangezien Tony geen alcohol drinkt.
Waarschijnlijk is deze streek mooier als het oogsten van de
druiven nadert, zoals wij reeds zagen in Reims verleden jaar
in de Champagnestreek.
We springen in Baloe en vertrekken richting kust,nl: Port
Stephens.We gaan eerst naar Nelson Bay, levendig haven-
stadje overdag maar 's avonds doods,we slenteren er wat rond
om de sfeer op te snuiven.In Fingal Bay doen we onze eerste
strandwandeling en daarna vroeg onder de wol want morgen staat
er een excursie op het programma....
En ja het zag er prachtig uit die excursie :whale watching
cruise.We zagen het al helemaal zitten,3u met een zeilboot op
zoek naar walvissen die hier passeren op hun jaarlijkse trek-
tocht.En wat hebben we veel walvissen gezien!
Jammergenoeg allemaal op foto's in de zeilboot,de reuzen
bleven de hele tijd spoorloos en bovendien was het flink
koud op de boot.Als troostprijs hebben de bottlenose dolfijnen
zich 2x laten zien,ook altijd leuk natuurlijk,maar we waren
toch wel teleurgesteld.Volgende keer beter dan maar zeker?
We laten Nelson Bay achter ons en rijden richting natuur-
park Myall Lakes.Onze eindbestemming voor vandaag wordt :
Mungo Brush in het natuurpark,maar om daar te geraken moeten
we eerst een heel stuk over een niet geasfalteerde weg en ons
met de veerpont laten overzetten.
Maar dan kunnen we ook rustig kamperen aan de boord van het
meer.Net voor de avond invalt doen we nog de Mungo Brush
Rainforestwalk,maar 't is toch maar scary als het donker
wordt in het bos.
Als we wakker worden aan het Bombah Broadwater is het maar
miezerig weer,we laten het niet aan ons hart komen en trekken
verder het Myall Lakes National Park in.Dit is het grootste
systeem van kustmeren van New South Wales.
We rijden eerst een stuk van 'the scenic drive' en nemen
daarna de 'tourist drive'.Dit brengt ons naar Seal Rocks
waar we wandelen naar Sugarloaf Point en omhoog klimmen naar
de vuurtoren,vandaar hebben we een goed uitzicht op de
woeste kust en de vele stranden.
Aan de lookout van Cape Hawk doen we onze 2e klim van de dag.
Dit keer is de beloning een zicht van 360 graden op het
waterrijke gebied.
We verlaten het natuurpark langs een smalle strook land waar
aan de ene zijde de zee is en aan de andere kant het Wallis
Lake en rijden naar Nambucca Heads,maar we houden nog halt in
Port Macquarie voor een bezoek aan het 'koalahospitaal'.We
zijn er juist met het voederuur en we krijgen nog een hele
uitleg over de dieren en het ziekenhuis zelf.Er zijn slechts
2 mensen in betaalde dienst en zo'n 100 vrijwilligers die
voor de zieke en gewonde dieren zorgen.Het zijn zulke schattige
diertjes,je zou er zo eentje willen meenemen!De koala's
worden dikwijls aangereden door bv auto's terwijl ze de wegen
willen oversteken op zoek naar voedsel.Ze eten alleen eucalyp-
tusbladeren en zijn zeer kieskeurig.Het ziekenhuis is even
goed uitgerust en even hygienisch als een 'mensenhospitaal'.
Met veel bewondering voor het werk van deze mensen verlaten
we de kliniek.Ondanks het slechte weer is het vandaag toch
een leuke dag geworden.
We zetten nu onze tocht verder noordwaarts langs de kust,vele
groetjes en tot over een paar honderd kilometer!T&T